Saunový svět a relaxační bazén

Saunový svět ve 4Comfort

WELLNESS CENTRUM 4COMFORT Vám nabízí saunování na nejvyšší úrovni. Kromě 6ti druhů saun u nás najdete také relaxační bazén se slanou vodou a můžete se těšit na pravidelné podávání peelingů v našich parních lázních v ceně vstupného.

 • 6 x Sauna
  • Finská sauna
  • Vario sauna
  • Stromová sauna "Na kus řeči" (možnost soukromého pronájmu, více informací ZDE
  • Saunový dóm
  • Aroma parní lázeň
  • Solná parní inhalace
 • Ralaxační bazén se slanou vodou a perličkami
 • 4 venkovní ochlazovací bazénky
 • Ledová tříšť
 • Dvoupodlažní venkovní terasa
 • Saunové ceremoniály a Saunové show (aktuální program naleznete ZDE)
 • Sobotní saunování dětí a rodičů
 • Pravidelné peelingy v páře v ceně vstupného

Už nemusíte jezdit do zahraničí, abyste si vychutnali saunování na nejvyšší úrovni. Ušetřete čas i peníze a přijďte se do Wellness centra 4Comfort přesvědčit, že jsme mistři v oboru. Náš ojedinělý saunový svět se pro Vás stane opravdovým rájem. V tomto ráji si můžete vychutnat hned 6 druhů saun pod jednou střechou.
Na dvoupodlažní venkovní terase, kde je umístěn Saunový dóm, se na Vás těší naši saunoví mistři, kteří provádí několik druhů ceremoniálů a Saunových show pro zpestření Vašeho saunování a pro důkladné prohřátí těla. V zimní sezóně nabízíme také speciální saunování pro rodiče s dětmi (více informací níže).

Pro vstup do saun není potřeba rezervace.
V těchto prostorách platí bezplavková zóna. 

Najdete u nás tyto druhy saun:

Finská sauna

Nejznámější ze všech typů saun. Využívá účinků vysokých teplot (90 - 100 °C) a nízké vlhkosti vzduchu. V horkém prostředí finské sauny dochází k silnému pocení a prohřátí celého organismu.

Vario sauna

S teplotou 60-75 °C a vlhkostí 50-70% je Vario sauna moderním typem sauny, kde si můžete dopřát tropické citrusové lázně.

Stromová sauna “Na kus řeči"

 
Ojedinělá sauna o teplotě 80-90°C s individuálním polevem kamen, kde neplatí klidová zóna. Tato jedinečná sauna Vám nabízí možnost popovídat si s přáteli i v jinak klidovém prostředí wellness centra. K dispozici je vědro s typickým lesním aroma pro libovolný polev kamen. Kapacita sauny 8 osob.
Saunu je možné si soukromě zarezervovat. Více informací po kliknutí ZDE.

Venkovní Saunový dóm se Saunovými ceremoniály a Saunovými show

Sauna (85 - 95 °C) až pro 35 osob s automatickým polevem rozžhavených lávových kamenů, při kterém vzniká v sauně aroma parní náraz. V této sauně se také konají ceremoniály a Saunové show s kvalifikovanými saunovými mistry v tomto oboru. V letní sezóně je provoz Saunového dómu omezen.

Aroma parní lázeň

Do prohřáté místnosti s vlhkostí 95-100 % a teplotou 40-45 °C jsou vháněny aromatické esence, které mají podle svého zaměření příznivé účinky na lidský organismus. Aroma parní lázeň je vyhledávána pro příznivý vliv na dýchací cesty a pokožku, přispívá k regeneraci svalstva a zmírňuje celkovou únavu.

Solná parní inhalace

V této jedinečné sauně vodní pára prochází skrze pakistánské solné kameny, které se pozvolna rozpouštějí, odpařují a uvolňují do ovzduší velké množství mikročástic soli, jódu a stopových prvků. Tyto látky mají prokazatelné blahodárné účinky pro lidský organizmus. Pomáhají při léčbě astmatu, dýchacích onemocnění, revmatismu, chrapotu, svalových onemocnění a poruchách prokrvování. Inhalace solné páry je výborným léčivým prostředkem při rýmě, zánětu průdušek, hrtanu, zánětu nosních dutin, bronchitidě a při zápalu plic. Vlhkost se pochybuje až do výše 100%, teplota v rozmezí 45-49 °C.

Relaxační bazén se slanou vodou

 • sůl z Mrtvého moře
 • perličková relaxace
 • teplota 30 °C

Relaxační bazén se slanou vodou je součástí Saunového světa. Teplota vody je 30 °C. Jeho součástí je relaxační lavice pro 15 osob s jemnou perličkovou lázní. Obsahuje sůl z Mrtvého moře, která hraje velkou roli při léčbě nemocí jako jsou lupénka, ekzém, akné, revmatismus, akutní a chronické záněty či bolesti pohybového aparátu, péče o vlasy a celé tělo. V prostorách relaxačního bazénu je bezplavková zóna.

 

Několik možností k ochlazení Vašeho těla

4 venkovní ledové bazény na prostorné dvoupodlažní terase s posezením.

Několik druhů vnitřních i venkovních sprch.

Ledová tříšť - pro ochlazení se používá led vyráběný z čerstvé vody. Ten má teplotu kolem -0,5 °C, proto vždy zůstává oddělený na malé kousky, není tvrdý, ani příliš ledový a nemá ostré hrany.

Upozornění: Z důvodu saunování dětí může být v zimní sezóně v sobotu dopoledne zvýšená hladina hluku v saunovém světě. Děkujeme za pochopení.

Saunování dětí

Wellness centrum 4Comfort podporuje saunování v každém věku. Každou sobotu proto pořádá v Saunovém dómu nebo Vario sauně za snížené teploty saunování pro rodiče s dětmi.

Proč se saunovat s dětmi?

 • snížíte počet prostonaných dnů na polovinu!
 • zkrátíte dobu onemocnění dýchacích cest na jednu třetinu!
 • příznivě ovlivníte léčbu astmatu
 • navyknete dítě na zdravý životní styl
 • rozvinete psychickou a fyzickou zdatnost

Průběh saunování

1. Fáze očisty
Před vstupem do sauny se osprchujte.

2. Fáze prohřívání
Při saunování dětí dochází k prohřátí rychleji než u dospělých. Samotné prohřívání zabere asi 4-6min. Spolehlivým ukazatelem ukončení pobytu je nástup silného pocení.

3. Fáze ochlazení
Po důkladném prohřátí následuje sprchování a pak ochlazení. U malých dětí nejlépe studenou sprchou, dokud je to příjemné.

Následují další dva cykly prohřívání a ochlazování.

4. Fáze závěrečná
Doporučujeme pasivní odpočinek na lehátku v odpočívárně po dobu asi 10minut a doplnění tekutin.

Saunování dětí se doporučuje již od věku před nástupem do mateřské školky.

Saunování dětí a rodičů.

Saunování pro rodiče s dětmi.

Každou sobotu od 9:00 do 12:00 probíhá v Saunovém dómu nebo ve Vario sauně za snížené teploty.

V zimní sezóně je součástí vstupného také Pohádkový ceremoniál v 10:00 a v 11:00.

Během této doby je Saunový dóm vyhrazen pouze pro děti a jejich doprovod.

Za děti zodpovídájí rodiče či jejich doprovod.

 

Těší se na Vás team 4Comfort.

Aktuality

HORIZONTÁLNÍ solárium

14.05. 2019

dočasně mimo provoz

 

Více

SLUNEČNÍ LÁZNĚ 4COMFORT

24.04. 2019

OD 27.4.2019

 

Více

DETOX

21.03. 2019

Speciální nabídka pro očistu Vašeho těla..

 

 

Více

CESTA KOLEM SVĚTA

01.03. 2019

SAUNOVÁ NOC 16.3.

 

Více

 
SlideshowSlideshow