Saunový svět a relaxační bazén

Saunový svět ve 4Comfort

WELLNESS CENTRUM 4COMFORT Vám nabízí saunování na nejvyšší úrovni. Kromě 6ti druhů saun u nás najdete také relaxační bazén se slanou vodou a můžete se těšit na pravidelné podávání peelingů v našich parních lázních v ceně vstupného.

 • 6 x Sauna
  • Finská sauna
  • Vario sauna
  • Stromová sauna "Na kus řeči" (možnost soukromého pronájmu, více informací ZDE
  • Saunový dóm
  • Aroma parní lázeň
  • Solná parní inhalace
 • Ralaxační bazén se slanou vodou a perličkami
 • 4 venkovní ochlazovací bazénky
 • Ledová tříšť
 • Dvoupodlažní venkovní terasa
 • Saunové ceremoniály a Saunové show (aktuální program naleznete ZDE)
 • Sobotní saunování dětí a rodičů
 • Pravidelné peelingy v páře v ceně vstupného

Už nemusíte jezdit do zahraničí, abyste si vychutnali saunování na nejvyšší úrovni. Ušetřete čas i peníze a přijďte se do Wellness centra 4Comfort přesvědčit, že jsme mistři v oboru. Náš ojedinělý saunový svět se pro Vás stane opravdovým rájem. V tomto ráji si můžete vychutnat hned 6 druhů saun pod jednou střechou.
Na dvoupodlažní venkovní terase, kde je umístěn Saunový dóm, se na Vás těší naši saunoví mistři, kteří provádí několik druhů ceremoniálů a Saunových show pro zpestření Vašeho saunování a pro důkladné prohřátí těla. V zimní sezóně nabízíme také speciální saunování pro rodiče s dětmi (více informací níže).

Pro vstup do saun není potřeba rezervace.
V těchto prostorách platí bezplavková zóna. 

Najdete u nás tyto druhy saun:

Finská sauna

Nejznámější ze všech typů saun. Využívá účinků vysokých teplot (90 - 100 °C) a nízké vlhkosti vzduchu. V horkém prostředí finské sauny dochází k silnému pocení a prohřátí celého organismu.

Vario sauna

S teplotou 60-75 °C a vlhkostí 50-70% je Vario sauna moderním typem sauny, kde si můžete dopřát tropické citrusové lázně.

Stromová sauna “Na kus řeči"

 
Ojedinělá sauna o teplotě 80-90°C s individuálním polevem kamen, kde neplatí klidová zóna. Tato jedinečná sauna Vám nabízí možnost popovídat si s přáteli i v jinak klidovém prostředí wellness centra. K dispozici je vědro s typickým lesním aroma pro libovolný polev kamen. Kapacita sauny 8 osob.
Saunu je možné si soukromě zarezervovat. Více informací po kliknutí ZDE.

Venkovní Saunový dóm se Saunovými ceremoniály a Saunovými show

Sauna (85 - 95 °C) až pro 35 osob s automatickým polevem rozžhavených lávových kamenů, při kterém vzniká v sauně aroma parní náraz. V této sauně se také konají ceremoniály a Saunové show s kvalifikovanými saunovými mistry v tomto oboru. V letní sezóně je provoz Saunového dómu omezen.

Aroma parní lázeň

Do prohřáté místnosti s vlhkostí 95-100 % a teplotou 40-45 °C jsou vháněny aromatické esence, které mají podle svého zaměření příznivé účinky na lidský organismus. Aroma parní lázeň je vyhledávána pro příznivý vliv na dýchací cesty a pokožku, přispívá k regeneraci svalstva a zmírňuje celkovou únavu.

Solná parní inhalace

V této jedinečné sauně vodní pára prochází skrze pakistánské solné kameny, které se pozvolna rozpouštějí, odpařují a uvolňují do ovzduší velké množství mikročástic soli, jódu a stopových prvků. Tyto látky mají prokazatelné blahodárné účinky pro lidský organizmus. Pomáhají při léčbě astmatu, dýchacích onemocnění, revmatismu, chrapotu, svalových onemocnění a poruchách prokrvování. Inhalace solné páry je výborným léčivým prostředkem při rýmě, zánětu průdušek, hrtanu, zánětu nosních dutin, bronchitidě a při zápalu plic. Vlhkost se pochybuje až do výše 100%, teplota v rozmezí 45-49 °C.

Relaxační bazén se slanou vodou

 • sůl z Mrtvého moře
 • perličková relaxace
 • teplota 30 °C

Relaxační bazén se slanou vodou je součástí Saunového světa. Teplota vody je 30 °C. Jeho součástí je relaxační lavice pro 15 osob s jemnou perličkovou lázní. Obsahuje sůl z Mrtvého moře, která hraje velkou roli při léčbě nemocí jako jsou lupénka, ekzém, akné, revmatismus, akutní a chronické záněty či bolesti pohybového aparátu, péče o vlasy a celé tělo. V prostorách relaxačního bazénu je bezplavková zóna.

 

Několik možností k ochlazení Vašeho těla

4 venkovní ledové bazény na prostorné dvoupodlažní terase s posezením.

Několik druhů vnitřních i venkovních sprch.

Ledová tříšť - pro ochlazení se používá led vyráběný z čerstvé vody. Ten má teplotu kolem -0,5 °C, proto vždy zůstává oddělený na malé kousky, není tvrdý, ani příliš ledový a nemá ostré hrany.

Upozornění: Z důvodu saunování dětí může být v zimní sezóně v sobotu dopoledne zvýšená hladina hluku v saunovém světě. Děkujeme za pochopení.

Saunování dětí

Wellness centrum 4Comfort podporuje saunování v každém věku. Každou sobotu proto pořádá v Saunovém dómu nebo Vario sauně za snížené teploty saunování pro rodiče s dětmi.

Proč se saunovat s dětmi?

 • snížíte počet prostonaných dnů na polovinu!
 • zkrátíte dobu onemocnění dýchacích cest na jednu třetinu!
 • příznivě ovlivníte léčbu astmatu
 • navyknete dítě na zdravý životní styl
 • rozvinete psychickou a fyzickou zdatnost

Průběh saunování

1. Fáze očisty
Před vstupem do sauny se osprchujte.

2. Fáze prohřívání
Při saunování dětí dochází k prohřátí rychleji než u dospělých. Samotné prohřívání zabere asi 4-6min. Spolehlivým ukazatelem ukončení pobytu je nástup silného pocení.

3. Fáze ochlazení
Po důkladném prohřátí následuje sprchování a pak ochlazení. U malých dětí nejlépe studenou sprchou, dokud je to příjemné.

Následují další dva cykly prohřívání a ochlazování.

4. Fáze závěrečná
Doporučujeme pasivní odpočinek na lehátku v odpočívárně po dobu asi 10minut a doplnění tekutin.

Saunování dětí se doporučuje již od věku před nástupem do mateřské školky.

Saunování dětí a rodičů.

Saunování pro rodiče s dětmi.

Každou sobotu od 9:00 do 12:00 probíhá v Saunovém dómu nebo ve Vario sauně za snížené teploty.

V zimní sezóně je součástí vstupného také Pohádkový ceremoniál v 10:00 a v 11:00.

Během této doby je Saunový dóm vyhrazen pouze pro děti a jejich doprovod.

Za děti zodpovídájí rodiče či jejich doprovod.

 

Těší se na Vás team 4Comfort.

Aktuality

Last minute na červenec

30.06. 2019

K libovolné masáži VSTUP ZDARMA

 

Více

Last minute na červen

20.06. 2019

SOLÁRIUM 10+5minut zdarma!

 

Více

Parkoviště

19.06. 2019

vjezd z ulice Fryčajova

 

Více

SLUNEČNÍ LÁZNĚ 4COMFORT

24.04. 2019

OD 27.4.2019

 

Více

 
SlideshowSlideshow